SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.
Bodrum Çetin Temizlik
Yakarcalar(Tatarcıklar-Kum Sinekleri) | Zararlılar | Bodrum Çetin Temizlik - Ofis Temizliği - Hastane Temizliği - Dış Cephe Cam Temizliği - Fabrika Temizliği - Koltuk Yıkama

Yakarcalar(Tatarcıklar-Kum Sinekleri)

Yakarcalar(Tatarcıklar-Kum Sinekleri)

Sivrisineklerden daha küçük olan yakarcalar 2-3 mm büyüklüğünde olup, oldukça uzun bacaklara ve vücutlarının dış kısmında tüy benzeri yapılara sahiptir.
Ergin yakarcalar gündüzleri; yüksek nem oranına sahip, loş veya karanlık alanlarda rüzgarlardan fazla etkilenmeyen ağaç kavukları, ahır, gübre yığınları, mağaralar, duvar yarık ve çatlakları, elbise dolaplarında, tuvalet ve banyo köşelerinde saklanır.

YAKARCALARLA MÜCADELE

Yakarcalar ile mücadele yöntemi oldukça zordur. Çünkü yakarcalar yumurtalarını sivrisinekler gigi sucul ortamlara değil; organik maddece zengin, nemli birçok (organik atıklar, çöpler, çürümüş bitki birikintileri, gübrelikler ve kemirgen yuvaları gibi) alana bırakabilmektedirler. Erginlerin gizlendiği alanlara kalıcı insektisitler uygulanmakta, yaz aylarında ise yine erginlere karşı geceleri sıcak ve soğuk sisleme çalışmaları ile mücadele yapılmaktadır.