SİZİ ARAYALIM!

Formu doldurun, size hemen ulaşalım.
Bodrum Çetin Temizlik
Sivrisinek | Zararlılar | Bodrum Çetin Temizlik - Ofis Temizliği - Hastane Temizliği - Dış Cephe Cam Temizliği - Fabrika Temizliği - Koltuk Yıkama

Sivrisinek

Sivrisinek

Yaz geceleri her yerde bulunabilen sivrisinekler özellikle durgun havalarda kan emecekleri (konak) etrafında uçuşarak çıplak olan vücut bölgelerinden kan emmeye çalışırlar. Kan emilen yerde rahatsız edici kaşıntı meydana getirmeleri yanı sıra bir çok bulaşıcı hastalıkları taşımaktadırlar. Sivrisineklerin gelişimlerinin yumurta,larva,pupa evreleri su içersinde gerçekleşmektedir. Yumurtadan çıkan larvalar birbiri ardı üç gömlek değiştirdikten sonra pupa evresine ulaşırlar. Bu evre ergine ait organların ortaya çıktığı evredir. Sivrisineklerde meydana gelen gelişimin süresi ortam koşullarından oldukça etkilenmektedir. Ortamın sıcaklığı nemi, suyun fiziksel ve kimyasal özellikleri gün uzunluğu, iklimsel değişimler gibi faktörler gelişim süresini etkilemektedir.

SİVRİSİNEKERLE MÜCADELE

ULV sivrisineklerle mücadele yöntemi olarak kullanılır, bu yöntem akşam güneş batımından sabah güneş doğana kadar geçen sürede sivrisineklerin yoğun oldukları bölgelerde kullanılan ilacın en küçük partiküllerine ayrılarak havada asılı kalmasını sağlayarak ergin kontrolü yapılır.